Nefes Almak

Nefes almak, çoğumuzun kabul ettiği bir şeydir. Bununla birlikte, nefes almakta zorluk çekiyorsanız veya belirli hastalıklardan muzdaripseniz, solunum terapisinden yararlanabilirsiniz.

Nefes Almak

Nefes almak, çoğumuzun kabul ettiği bir şeydir. Bununla birlikte, nefes almakta zorluk çekiyorsanız veya belirli hastalıklardan muzdaripseniz, solunum terapisinden yararlanabilirsiniz. Genellikle tanı prosedürlerini, kritik bakım prosedürlerini (örneğin astım yönetimi ve havalandırma yönetimi) ve terapötik prosedürleri içerir. Bakteriyel enfeksiyonlar solunum problemlerinin en sık nedenidir.

Sigara içenler ve kronik akciğer hastalıkları olan kişilerde bir hastalık geliştirme riski daha yüksektir. Çoğu zaman, antibiyotikler etkili bir şekilde enfeksiyonları tedavi edebilir. Doktorunuz ayrıca solunum rahatsızlığınız için, örneğin nemlendiriciler, vantilatörler, emme ekipmanı ve oksimetreler gibi özel terapötik cihazlar da önerebilir. Bunlar, kendi başlarına nefes almakta güçlük çeken insanlar için gereklidir. Evde oksijen terapisi kullanıyorsanız, özel ekipman oksijen satürasyonunuzun yeterli olup olmadığını söyleyebilir. Durumunuzu düzenli olarak izlemek ve kaydetmek için özel cihazlar da kullanmalısınız. Doktorunuz tedavi planınızı bu verilere göre ayarlayabilir.