Sinir Sistemi

Beyin sinir sistemimizin merkezinde. Önemli mesajlar gönderip aldığı kafalarımızın üstünde oturuyor. Bu mesajlar sinirlerimizden geçer ve hareketlerimizi bildirir.

Sinir Sistemi

Beyin sinir sistemimizin merkezinde. Önemli mesajlar gönderip aldığı kafalarımızın üstünde oturuyor. Bu mesajlar sinirlerimizden geçer ve hareketlerimizi bildirir. Tersine, beyinlerimiz ayrıca sinirlerimizden aldığı sinirsel mesajlara da tepki gösterir. Bu nöronlar hızla ileri geri iletişim kurar. Parmak uçlarımız sıcak bir şeyden sıyırdığında, beynimiz anında bilgiyi alır ve bize elimizi çekmemizi söyler. Beyin ve sinirler, bizi kontrol altında tutmak için sürekli çalışırlar.
 
İçgüdüsel veya otomatik görünen her şey sinir sisteminden kaynaklanıyor. Bir an düşüşten sonra kendimizi düzelttiğimizde, bu beyincikten kaynaklanmaktadır. Bir süre oruç tuttuktan sonra açlık veya susuzluk hissettiğimizde, bunun nedeni hipotalamustur. Veya stresli durumlar sırasında aniden kaçma dürtüsünü hissettiğimizde, bunun nedeni amigdaladır.
 
Sinirleri aşağıya doğru hareket eden ana yol, kendilerine özgü vücut kısımlarına dallanmadan önce, omuriliktir. Omurilik beyinden kuyruk kemiğine kadar uzanır. Bir sinir demeti olmasına rağmen, birçok sinir dallanır ve kollarımız ve bacaklarımız gibi yerlere doğru devam eder.